Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

Брест

Місто: Брест

   Держава: Республіка Білорусь

    Адреса: Брестський міськвиконком вул. Енгельса, 3 Брест 224005

Офіційна сторінка: city.brest.by

Документ/дата підписання: Угода про співпрацю 24.08.2008 рік

         Брест знаходиться в південно-західній частині Республіки Білорусь. Місто є адміністративним центром Брестської області, яка межує на півдні з Волинською та  Рівненською областями України. Площа міської території складає 72,9 км2. Населення – понад 300 тис. жителів. Лінійна відстань від Бреста до Івано-Франківська становить 360 км.

         Прадавня назва Бреста — Берестьє. Місто вперше згадується в "Повісті минулих літ" під 1019 роком у зв'язку з боротьбою за великокнязівський Київський престол. В 1390 році Брест одним з перших з Білоруських міст отримує Магдебурзьке право і стає повноцінним містом. В 1566 році Брест стає центром Брестського воєводства. У 1596 року тут була підписана Берестейська унія. В 1915 році Брест перейшов до Німецької Імперії. А в 1919 - до Польщі. В березні 1918 року в Бресті підписано Брест-Литовський мирний договір.

         17 вересня 1939 місто захопили німецькі війська, а 22 вересня 1939 року у Бресті відбувся спільний радянсько-німецький військовий парад, який мав відзначити перемогу військ Червоної Армії і Вермахту над Польщею і символізував збройне братерство вояків обох країн. Згідно з Пактом Молотова-Ріббентропа місто перейшло до СРСР.

         В 1991 році після розпаду Радянського Союзу Брест стає обласним центром Брестської області Республіки Білорусь.

         Брест є одним з культурно-історичних центрів Республіки Білорусь. Тут діють історико-археологічний музей «Берестьє», музей «Врятовані мистецькі цінності», Художній музей, Меморіальний комплекс          «Брестська фортеця-герой», музей оборони Брестської фортеці, Музей історії міста. У Бресті працюють театр драми і музики, ляльковий театр, проводяться міжнародний театральний фестиваль «Біла вежа» і фестиваль білоруського національного кіно. Серед сакральних об’єктів міста Свято-Симеонівський кафедральний собор, Свято-Воскресенський собор, Римо-католицький костел Воздвиження Святого Хреста.

         Брест — великий промисловий центр. Основними галузями спеціалізації промисловості Бреста є харчова, легка та машинобудівна промисловісті. На їх долю припадає майже 2/3 всього об’єму  промислового виробництва. Розвинуті тут також електроенергетика, лісопереробна, деревообробна, целюлозно-паперова, комбікормова промисловість.