Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

#Part4CM Проблема зміни клімату та негативного впливу на навколишнє середовище є одним із чинників, який спонукає країни переходити до альтернативних джерел енергії

2021.06.07

   

           Проєкт «Партнерство Румунія-Україна для пом'якшення змін клімату» націлений на популяризацію цього напряму діяльності. Уряди повинні значно активніше стимулювати розвиток відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у всіх секторах економіки, а рівень використання ВДЕ має стати ключовим показником ефективності економіки. Одночасно потрібно скорочувати використання викопного палива. Попри те, що у 2020 році ВДЕ досягли рекордної частки у світовому електроенергетичному балансі — близько 29%, частка викопного палива у світовому енергетичному балансі досі залишається фактично незмінною останні 10 років — 80,3% і 80,2% відповідно.

           Нові світові інвестиції у відновлювану енергетику у 2020 році (без врахування ГЕС потужністю понад 50 МВт) становили $303,5 млрд, що на 2% більше від рівня 2019 року. Гроші інвестували переважно в проєкти сонячних і вітрових електростанцій. Світові інвестиції у сонячні проєкти 2020 року зросли на 12% і становлять $148,6 млрд — це майже половина від світових інвестицій у ВДЕ. Натомість інвестиції у вітрові проєкти, як і в інші види відновлюваної генерації, у 2020 році знизилися на 6% і становлять $142,7 млрд, що дорівнює 47% світових інвестицій у ВДЕ.

           Проєкт «Партнерство Румунія-Україна для пом’якшення зміни клімату» фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі «Румунія-Україна 2014-2020» ENI CBC Romania-Ukraine 2014-2020.