Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

Кошалін

 

Місто: Кошалін (Koszalin)

   Держава: Республіка Польща

    Адреса: Urząd Miejski ul. Rynek Staromiejski 6-7 75-007 Koszalin POLSKA

Офіційна сторінка: koszalin.pl  

Документ/дата підписання: Угода про співпрацю 07.05.2010 рік

          Кошалін – місто на північному заході Польщі, що знаходится 10 кілометрів на південь від Балтійского моря в Західно-Поморському воєводстві. Місцеві землі відомі ще з давніх-давен як місце перехрещення трьох культур: німецької, скандинавської та польської. 

          Строката палітра міського фольклору, що складається з різних національних фарб, дозволила Кошаліну стати одним із фестивальних міст у всьому регіоні польської Прибалтики. Кінофестивалі, концерти, виставки і інші заходи проводяться в Кошаліні впродовж всього року. Серед найбільш значних і цікавих фестивалів варто обов'язково згадати Дні Кошаліна (23 травня – 01 червня), Кошалінський Кінематографічний Фестиваль Дебютів «Молодь і Фільм», Ямненська ярмарка, Свято Води, Міжнародний фестиваль органної музики, рок-фестиваль «Генерація» та ін.

          Найціннішою пам’яткою архітектури вважається  кафедральний собор ХІV ст.. Непорочного Зачаття Діви Марії (побудований в 1300-1333 рр). В місті розташована готична каплиця Св. Гертруди (1384 року). Особливої уваги заслуговує Дім Плачу (Дім Ката) XV ст., Староміський ринок (стародавній) із сучасною ратушею, з вежі якого щоденно в полудень звучить «хейнал» - гімн Кошалінської Землі. На Сході міста знаходиться Хелмська гора, яка є прекрасним місцем для відпочинку. Сюди приїжджають паломники, для того, щоб відвідати каплицю Божої Матері Тричі  Пречудесна. Про значення Хелмської гори сьогодні свідчить візит Папи Римського Іоана Павла ІІ в червні 1991 року, коли в рамках відвідання міста Кошаліна одним із важливих пунктів програми було паломництво на Гору та молитва в каплиці.

          У місті розташовано чотири вищі учбові заклади і декілька наукових центрів. Найбільш відомий Кошалінський політехнічний інститут - єдиний в Центральному Помор'ї технічний вуз, в якому вчиться близько 18 тис. студентів.

          Домінуючими  галузями економіки міста є: машинобудування (виробництво підйомних кранів, підйомників і вакуумних установок), деревообробна (виробництво офісних і житлових меблів, виробництво вікон і дверей) та агропромислова галузь.