Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

Руставі

Місто: Руставі (Rustavi)

   Держава: Грузія

    Адреса: City Hall the Rustavi Municipality Kostava Ave, 20, Rustavi, 3700, Georgia

Офіційна сторінка: rustavi.gov.ge

Документ/дата підписання: Угода про співпрацю 07.05.2016 рік

          Грузинське місто Руставі місто на південному сході Грузії, адміністративний центр регіону Квемо Картлі. Розташоване за 25 кілометрів на південний схід від Тбілісі. Площа -60 км². Населення -          128 680 осіб.

          Руставі — одне з найдавніших міст Грузії, якє зіграло значну роль в її історії. Крім рукописів, розкопки замка Руставі довели, що Руставі було великим політичним та адміністративним центром. При археологічних розкопках були знайдені залишки древніх будівель, є залишки будівель 4-го і 5 століть. Руставі було зруйновано дощенту військами Тамерлана наприкінці 14 століття.

          Руставі - наймолодше грузинське місто, яке утворилося практично на порожньому місці як робоче поселення і отримало повноцінний статус міста лише в середині минулого століття, коли радянська влада стала проводити форсовану індустріалізацію в цих краях. За часів індустріалізації Руставі став важливим промисловим центром. З'явилися металургійні підприємства, хімічні заводи, а також важлива залізнична станція на гілці Тбілісі-Баку. В Руставі було побудовано близько 90 великих і середніх промислових підприємств. Головним індустріальним підприємством став Руставський металургійний завод, побудований в 1941-1950 рр. з метою обробки заліза з сусіднього Азербайджану. Робітники були зібрані з усієї республіки, включаючи найбідніші сільськогосподарські райони Західної Грузії. Розвивалася не тільки металургія, а й виробництво цементу, хімікатів і синтетичних волокон. В 1948-м з'являються нові вулиці. Саме тому в Руставі не так багато пам'яток, і, якщо вже говорити зовсім відверто, місто не надто адаптоване до того, щоб претендувати на звання популярного туристичного маршруту.