Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

Ніредьгаза

Місто: Ніредьгаза

   Держава: Угорщина

    Адреса: Nyíregyháza Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal Kossuth tér 1 Nyíregyháza, H-4400 HUNGARY

Офіційна сторінка: nyirhalo.hu

Документ/дата підписання: Угода про співпрацю 11.09.2004 рік

         Ніредьгаза – місто на північному сході Угорщини, в над-регіоні Північна Велика Рівнина, адміністративний центр мед'є (області) Саболч Сатмар Берег, центр кістерсегу (району) Ніредьгаза. Населення міста складає 117 597 чол.

         Вперше місто згадане в 1209 році, назва походить від слова Ніршег, назви низинного району, в якому розміщене місто, що в свою чергу походить від угор. слова Nyír (береза). В середині XV ст. поселення нараховувало 400 людей.

         В XVIII ст. населення міста значно виросло, в основному за рахунок напливу словацьких колоністів. В 1786 році Ніредьгаза налічувала 7,5 тисяч жителів. В XIX ст. в Ніредьгазі була споруджена велика кількість нових будівель, місто індустріалізувалося. В 1858 році в місто прийшла залізниця.

         Наприкінці першої світової війни Ніредьгаза була зайнята румунськими військами. В ході післявоєнного врегулювання місто відійшло до Угорщини. Під час другої світової війни частина будівель міста була знищена, загинула значна частина міської єврейської діаспори.

         Сьогодні населення міста налічує близько 120 тис. жителів. Це найбільше угорське місто без університету. Воно лежить недалеко від словацького, румунського та українського кордонів. В місті є

         Основні галузі економіки – промисловість та будівництво. Роль сільськогосподарських підприємств – незначна.  Широке коло пільг та дотацій приваблює в цей регіон, і в тому числі, в м. Ніредьгазу все більше іноземних інвесторів. Тут також є промисловий парк, площею 107 га, на створення якого було затрачено майже 1 млрд. форинтів ( 3,3 млн. дол. США).

         Місто є цікавим для туристів. Великою популярністю користується зона вільного відпочинку Шоштодйодьфюрде (Sóstógyógyfürdő), де розташований комплекс Паркової купальні, зоопарк з морським акваріумом и село-музей під відкритим небом. В Парковій купальні також є  футбольне поле, тенісні корти і площадка для гри в міні-гольф.

         Ніредьгаза завжди була центром греко-католиків в Угорщині, тому в ній розташована греко-католицька церква та музей,  де зібрана збірка греко-католицьких ікон і сакральних предметів минулих століть. Також колекція складається з прикрас та одягу, Євангелій. Досі триває поповнення колекці