Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

Єлгава

Місто: Єлгава (латис. Jelgava)

   Держава: Латвійська Республіка

    Адреса: Lielā iela 11, Jelgava, LV-3001 LATVIJA

Офіційна сторінка: jelgava.lv

Документ/дата підписання: Угода про співпрацю 25.10.2007 рік

     

          Єлгава – місто в Латвійському регіоні Земгале, на річці Лієлупе, 40 км. на південь від Риги.

          Населений пункт відомий з 1226 року. В 1561—1795 Мітава була столицею Курляндского герцогства, пізніше (1796—1920) Курляндської губернії, до 1917 року називалась Мітавою.

          Населення міста складає 66 тис. жит. Статус міста з 1573 року.

          Єлгава - четверте по величині місто в Латвії державного значення. Назва - "Mitau" - походить коренями до слів «mīt, mainīt» («обмінювати»). Ліви, в свою чергу, дали поселенню назву Jelgab, що означає низьке місце з підвищеною вологістю.

          Одним із головних об’єктів міста – Латвійський сільськогосподарський університет, в якому щорічно навчається 10 тисяч студентів. Тому в народі Єлгаву називають містом студентів. Тут знаходиться також перший вищий навчальний заклад Латвії - Akademia Petrina, зараз в ньому розташований історико-художній музей Гедерта Еліаса.

          Архітектурною перлиною є Єлгавський палац, побудований італійським архітектором Франческо Бартоломео Растреллі, в якому можна побачити також гробниці Курляндських і Земгальських герцогів; також відомий православний собор Симеона і Анни.

          В 18-ому ст. Єлгава була не тільки торговим містом, але й важливим дипломатичним центром, який налагоджував контакти між Заходом і Сходом. Тут побували такі відомі особистості того часу: Петро Перший, Людовік XVIII, Карл XII, Густав Адольф, Олександр Перший, Вільгельм Другий, Шуман, Вагнер, Рубінштейн, Казанова та інші.

          Про аристократичне минуле свідчить красива Villa Medem. Вілла була побудована в 1818 році, щоб слугувати літньою резиденцією графа Медем. Цю будівлю  вважають однією із найяскравіших пам’яток Єлгави.

          Для розвитку міста залучаються інвестиції, особливо для розвитку таких наукомістких галузей як металообробна, деревообробна і виробництво продовольчих продуктів