Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

«Покращення умов проживання та інтеграції біженців з територій, що безпосередньо постраждали від російської агресії проти України»

Програма: «Польська допомога»

Партнери:  Генеральне консульство Республіки Польща у Львові та Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради

Бюджет для Івано-Франківська: 26 тис. євро

Проєкт «Покращення умов проживання та інтеграції біженців з територій, що безпосередньо постраждали від російської агресії проти України, у центрах для внутрішньо переміщених осіб в Івано-Франківській громаді» було реалізовано спільно Генеральним консульством Республіки Польща у Львові та Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради. Фінансування у розмірі понад 26 тис. євро надано Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках програми Польська допомога.

Проєкт мав на меті створення комфортного середовища для ВПО, які були змушені залишити свої домівки і потребують матеріальної та психологічної підтримки, шляхом забезпечення таких осіб належними умовами для проживання та можливостями інтеграції в місцеву громаду. Для того громада відремонтувала, а польська сторона забезпечила облаштування необхідним інвентарем колективний центр розміщення ВПО в Івано-Франківській громаді, які знаходяться у будинках при вул. Бандери. Зокрема здійснена була закупівля кухонного обладнання (холодильники, електроплити, електрочайники), побутової техніки (пральні машини, сушильні машини), бойлерів, ноутбуків для навчання дітей, переносних обігрівачів та електрогенераторів. Також польською стороною профінансовано проведення серії інтеграційних зустрічей місцевого населення з ВПО із залученням професійного психотерапевта, які відбувалися використанням модерованих настільних ігор. Кожна зустріч тривала не менше 3 год. За період 2 місяців люди змогли проявити свої сильні сторони та налагодити комунікацію між собою. Сесії мали також на меті заохотити людей працювати в команді та здобути навички антикризового менеджменту, а учасники мали змогу проявити свої лідерські навички.  Психотерапевт мав можливість також виявляти особи, яким необхідна індивідуальна психологічна допомога.

«Польська допомога» - це багаторічна програма польського співробітництва в галузі розвитку, яку реалізує Міністерство закордонних справ Республіки Польща у співпраці з органами державної влади, неурядовими організаціями та місцевими структурами країн-партнерів, а також діяльність у заходах міжнародних організацій. Головною метою польської допомоги є підтримка сталого розвитку суспільства та економіки в країнах, що розвиваються, реалізація ініціатив, спрямованих на зменшення бідності, покращення здоров'я населення, підвищення рівня освіти та професійної кваліфікації населення, підтримку демократизації та державних реформ, створення сучасних державних інститутів, промоцію прав людини та підтримку громадянського суспільства. Україна була однією із пріоритетних країн для реалізації концепції програми протягом багатьох років, а після повномасштабної російської агресії проти України стала її головним пріоритетом.

Тривалість: 2 місяці

Початок: 19.10.22

 

Стартував проект підтримки внутрішньо переміщених осіб

Продовжуємо проведення серії інтеграційних заходів для внутрішньо переміщених осіб

Третя зустріч з серії інтеграційних заходів для внутрішньо переміщених осіб

Проведено чергову інтеграційну зустріч внутрішньо переміщених осіб з місцевими мешканцями

30 листопада пройшла чергова зустріч для внутрішньо переміщених осіб

Продовжуємо проведення серії інтеграційних заходів для внутрішньо переміщених осіб

Проведено чергову інтеграційну зустріч внутрішньо переміщених осіб з місцевими мешканцями

Проведено інтеграційну зустріч внутрішньо переміщених осіб з місцевими мешканцями

З допомогою Польщі внутрішньо переміщені особи в Івано-Франківську отримали необхідну допомогу у відновлених приміщеннях