Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

Хшанув

Місто: Хшанув (Chrzanów)

   Держава: Республіка Польща

    Адреса: Urząd Miejski w Chrzanowie ul.Henryka 20 Chrzanow 32-500 POLSKA 

Офіційна сторінка: chrzanow.pl

Документ/дата підписання: Угода про співпрацю 16.02.2001 рік

     

          Хшанув – це повітове місто, розташоване в західній частині Малопольського воєводства, над лівою притокою Вісли – рікою Хехло. Площа гміни, де проживає приблизно 40 тисяч осіб, становить майже 80 квадратних кілометрів. Лінійна відстань від Івано-Франківська до Хшанова складає 408 км.

          Хшанув отримав Магдебурзьке право на міське самоврядування у 1393 році.

Древньопольський Хшанув славився торгівлею худобою і цінними металами, переважно рудою, оловом, цинком та залізом. Важливу роль міста в торгівлі оловом підтверджує  утворена від назви міста одиниця визначення ваги цього цінного металу – Центнер Хшанівської Ваги.

          Сімнадцяте століття принесло Хшанову господарську кризу, пов’язану з військовими діями, епідеміями і пожежами. Лише наприкінці вісімнадцятого століття завдяки винайденню нових методів видобування у копальнях розпочався помітний розвиток у господарстві міста. В цей час місто і оточуюча його територія належала, частково, до Західної Галичини, Варшавського Князівства, Краківської Республіки, а з 1846 року – до Галичини.

          З міста ремісників та купців Хшанув перетворився на промисловий центр та столицю повіту. На початку ХХ століття в Хшанові запрацювали два найбільші на той час підприємства: перша у Польщі «Фабрика локомотивів» та фабрика  вогнетривких матеріалів «Стелла», які працюють і до сьогодні.

          Туристичною перевагою міста є його розташування близько від Кракова, Осьвенціма, Вадовіц, а також прекрасно обладнаний водний центр «Затока Хехло».

          Хшанув – це місто середньовічної історії. Більшість збережених пам’яток старовини походить з дев’ятнадцятого  і початку двадцятого століття. Гуляючи Хшановом варто оглянути Костел Святого Миколая з середньовічним готичним різьбленням та бароковою капличкою Святого Станіслава, добудованою у 1641 році.