Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

Інвестиційні проєкти

Промприлад.Реновація

Промприлад.Реновація — інноваційний центр на базі старого заводу, який працює на перетині чотирьох напрямків розвитку регіону: нової економіки та урбаністики, сучасного мистецтва та освіти.

Це проєкт зі сфери імпакт-інвестування, де інвестори одночасно вкладають в соціальний вплив на регіон та отримують повернення інвестицій у вигляді дивідендів.
Промприлад  — це ідея перезавантаження, місце для самореалізації людей та причина, щоб залишатися в місті. Успішний проєкт створює модель для схожих територій.
Проєкт об’єднує спільноту людей зі схожими цінностями, стимулює разом знаходити рішення проблем, надає доступ до талантів та унікальної експертизи.
Автором ідеї та керівником проекту є Юрій Филюк – івано-франківський підприємець, ресторатор та засновник соціальних проектів, найвідоміші з яких – Urban Space та Тепле Місто – є одними з найкращих прикладів громадської ініціативи в Україні.
Протягом 5 років проєкт залучить понад 30 млн дол інвестицій від приватних інвесторів та організацій, аби поетапно запустити шість будівель та парк. На площі в 36 205 тис кв м будуть створені умови для діяльності комерційних та соціальних ініціатив, спрямованих на розвиток регіону.
Команда Промприлад.Реновація має на меті сконцентрувати тут креативний потенціал міста та цим сприяти розвитку регіону. Для запуску пілотного поверху та ревіталізації 1783 квадратних метри залучили 1,3 мільйона доларів. На 3-му поверсі заводу уже працюють 16 різних бізнесових, освітніх та культурних функцій від різних орендарів.
Перша пілотна черга реконструйованих площ стала моделлю того, як виглядатиме інноваційний центр у майбутньому. Тут присутні як комерційні, так і неприбуткові організації:

Нова економіка

Цей напрям представлений на поверсі найбільше.

Серед компаній, які тут працюють:

 • сімейна мануфактура Shuflia, що спеціалізується на виготовленні виробів зі шкіри;
 • броварня нової формації Molfar brewery;
 • український бренд сталого одягу Framiore;
 • Управління інвестиційної політики виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, що займається промоцією міста для залучення інвестицій, а також допомагає інвесторам, які вже працюють у місті;
 • Fin Impact - фінансові системи для бізнесу;
 • Друкарня Print Bar;
 • а також коворкінг, де працюють інші резиденти та команди.

Сучасне мистецтво

Частиною задач проєкту є знайомство містян з актуальним мистецтвом, а також підтримувати локальних митців. Тож серед резидентів є:

 • галерея сучасного мистецтва Детектор, в якій представлені роботи українських та іноземних митців;
 • танцювальна школа Mixstyle — Івано- Франківська філія однієї з перших в Україні студій сучасного танцю;
 • художня майстерня, де митці можуть працювати на умовах мистецького коворкінгу (зараз резидентами майстерні є Ярема Стецик та Віталій Грех).

Урбаністика

Важливою складовою роботи Промприлад. Реновація є напрацювання власної експертизи щодо розвитку міста, за що відповідають:

 • MetaLab — урбаністична лабораторія для досліджень та розвитку міських просторів;
 • платформа «Тепле Місто», яка є партнером-засновником Промприлад.Реновація.
 • Øresund: транспортні рішення

Неформальна освіта

Резиденти Промприлад.Реновація скеровують свої зусилля для освіти не лише дітей, але й дорослих.

Тут працюють:

 • шведсько-українська IT-школа соціального спрямування Beetroot Academy;
 • освітній експериментальний цех Дрібнота курси з архітектури, бізнесу та наук для дітей;
 • дитяче освітнє середовище Робоклуб ІФ;
 • R&D центр — науково-дослідна лабораторія по розробці акумуляторів майбутнього;
 • Лабораторія ресайклінгу RE:;
 • мейкерспейс «Відкритий цех «Парасолька» — креативний простір, в якому працюють майстерні по роботі з деревом, металом, текстилем, а також ресайклінгова і скульптурна.

Таке сусідство вже зараз ілюструє важливість та дієвість взаємодії у трикутнику «громада — бізнес — органи місцевого самоврядування».

Загалом, станом на квітень 2021 року ревіталізовано 6 205 кв м, на яких працюють 29 компаній та організацій-резидентів, з якими також можна ознайомитись на сайті проєкту.

Як бізнес Промприлад.Реновація є багатофункціональним об’єктом комерційної нерухомості, орієнтованим на дохід від операційної діяльності. Це проект у сфері імпакт-інвестицій, що, окрім повернення вкладених коштів і дохідності, означає наявність вимірного позитивного суспільного впливу та користі для громади.

1/3 площі за пільговою ставкою оренди надається громадським, культурним та соціальним ініціативам, діяльність яких збігається з баченням проекту. Проєкт передбачає поступову реконструкцію та будівництво по мірі залучення інвестицій.

Проєкт втілює консорціум організацій-стратегічних партнерів: платформа “Тепле Місто”, ГО “Інша Освіта”, БО “Бітрут Академія”, “ПАКТ Україна” та Львівська бізнес-школа УКУ (Lvbs).

Партнери проєкту: Івано-Франківська міська рада, ГО CANactions, Королівство Швеції, Міжнародний фонд "Відродження", SRI Іnternational, Фонд ім. Роберта Боша, Фундація BMW, Швейцарська агенція розвитку та співробітництва, Британська Рада, Архітектурна студія ФОРМА, Юридична компанія Moris Group, Архітектурне бюро Zotov&co, Агенція Aimbulance, Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини, Компанія "23 ресторани", Impact Hub Odessa, Фонд Генріха Белля, ПРОМІС, Bridges Consulting, Finstream, EY, Garage gang.

Потенційні вплив проєкту на розвиток міста та регіону

 1. Промприлад.Реновація — це інноваційний центр створений для того, щоб люди з прагненнями не виїжджали, а могли самореалізуватися в своєму місті
 2. Креативний кластер міста, що об’єднається довкола проєкту, підсилить місцеву економіку та сформує гідні умови для роботи фахівців і створення нових бізнесів
 3. Неформальна освіта, сучасна культура та соціальна сфера отримають можливості та простір для свого розвитку
 4. «Промприлад» стане точкою спільного прикладання зусиль та співпраці для бізнесу, місцевої влади і  громадянського суспільства.
 5. Промприлад.Реновація має стати прототипом для втілення на інших територіях, тож досвід Івано-Франківська можна буде поширити в схожих регіонах України.

Результати проєкту за 3 роки діяльності:

 • $8 млн зібраних інвестицій
 • 770 інвесторів з усієї України та 28 країн світу
 • 1400 подій 
 • 60 000 гостей
 • 30 мистецьких виставок
 • 75 великих конференцій
 • 500+ лекцій та освітніх заходів
 • 350 людей працює на реконструйованих площах

У 2020 році спільно з партнерами було реалізовано 3 розвиткові проєкти на суму 3 640 000 грн:

 • перша стадія реалізації проєкту Мейкерспейс
 • оновлення Бізнес-плану від Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS)
 • візія кругової економіки (дослідження від Metabolic)

Соціальна/Розвиткова екосистема

Наприкінці 2020 року Промприлад.Реновація також отримав схвальне

рішення про фінансування в розмірі 17 300 000 грн на реалізацію проєкту «Розбудова екосистеми інновацій Івано-Франківська» у 2021 році. Грантова заявка була створена у партнерстві з Управлінням інвестиційної політики міськвиконкому. У рамках проєкту передбачається технічне оснащення відкритої інноваційної майстерні Mейкерспейс (та R&D-центрів) площею 1500м².


Важливою частиною інвестиційного проєкту є його соціальний внесок у розвиток міста й громади. За методикою, запропонованою РАСТ, було обраховано, що кожен інвестований долар створить п'ять доларів соціального ефекту.

Прогнозований показник імпакту був розрахований для стадії пілотного поверху. В даному періоді команда працює над розробкою методології обрахунку імпакту для повного об’єму проєкту.

Переваги для громади

До 30% прибутку буде спрямовано на розвиток проєктів за чотирма напрямками розвитку регіону; До 30% площ буде надаватися за пільговою ставкою культурним, освітнім та урбаністичним ініціативам.

Рейтинг Forbes

У 2020 році місто посіло перше місце у рейтингу «Найкращі міста для бізнесу» за версією Forbes Ukraine, набравши 720 балів з 1000 можливих.

Сумарно Івано-Франківськ набрав найбільшу кількість балів за 10 критеріями: ділова активність, рейтинг Doing Business, купівельна спроможність, прозорість міської влади, транспортне сполучення, безпека, освіта, сприйняття міста жителями, міграційна привабливість та екологічна ситуація. У статті основними факторами успіху наводять проєкти Urban Space 100 та Промприлад.Реновація. Цікаво, що у 2012 році в такому ж рейтингу місто було на 28 місці.


Взаємодія з органами місцевого та державного самоврядування:

 • Промприлад.Реновація внесений в стратегію розвитку Івано-Франківська. Проєкт має допомогти місту в реалізації однієї зі стратегічних цілей міста - «Розвиток малого та середнього підприємництва».
 • Промприлад.Реновація увійшов у п’ятірку інвестиційних проєктів-магнітів України, що були презентовані на форумі RE: think. Invest in Ukraine у Маріуполі. Проєкт інноваційного центру є прототипом екосистемної моделі імпакт-інвестування, яка може стати зразком перезавантаження економіки в інших містах України.
 • Транскордонна зелена транспортна мережа (CGTN)
  Міжнародний проєкт «Транскордонна зелена транспортна мережа» є колаборацією Управління інвестиційної політики виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та платформи Тепле Місто. Завдяки спільній грантовій заявці місто отримало кошти від ЄС на встановлення 3 зарядних станцій «Промприладу» (вул. Академіка Сахарова, 23). На цих станціях кожен охочий має можливість безкоштовно зарядити свій електрокар.


Перемоги та нагороди

▲   Effie Awards Ukraine – найпрестижніша нагорода в галузі маркетингових комунікацій, яку отримують за головне досягнення в сфері – ефективність. За результатами Effie Awards Ukraine  2020, Промприлад.Реновація посів третє місце серед лідерів одразу у двох рейтингах: найефективніших рекламодавців та брендів України. Проєкт був визнаний найкращим та отримав золото у категорії Positive Change, а також три срібні нагороди у категоріях Finance, PR та Engaged Community.

▲   Переможець у номінації «Соціальний проєкт року» премії СУП 2020

▲   Фіналіст конкурсу «Партнерство заради сталого розвитку -–2020» від Глобальний договір ООН в Україні.

▲    Проєкт-переможець у номінації «Реконструкція та редевелопмент Special CP Award» Національної премії у галузі нерухомості CP AWARDS 2020. 

▲    Спецномінація від Stalo (Delo.ua) «За першість у масштабності колаборацій – імпакт-інвестиційний проєкт. Панукраїнський трендсетер».

▲     Проект-переможець у номінації «Економічний розвиток конкурсу Partnership for Sustainability Award» від Глобального договору ООН в Україні.

▲     Переможець у номінації «Лідер розвитку колективної економіки» церемонії нагородження лідерів соціально-економічного розвитку Івано-Франківська «Тріумф-2018».

Інвестиційна презентація Промприлад.Реновація

 вулиця Академіка Сахарова, 23, Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, 76000

 investment@promprylad.in.ua

 promprylad.ua