Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

Свідніца

Місто: (Świdnica)

   Держава: Республіка Польща

    Адреса: Urząd Miasta Świdnica ul. Armii Krajowej 49 58-100 Świdnica POLSKA

Офіційна сторінка: swidnica.pl

Документ/дата підписання: Угода про співпрацю 19.09.2008 рік

     

          Сві́дниця — місто у південно-західній частині Польщі, належить до Нижньосілезького воєводства, є центром ґміни і Свідницького повіту.

          Назва міста походить від старослов’янського слова svida, що в перекладі означає кущ кизилу. А оскільки місце над річкою, де закладали град, поросло кущами кизилу, то й дістало відповідну назву. Місто розташовано у підніжжі Судетських гір, на Свідницькій рівнині, на ріці Бистриця. Населення міста перевищує 60 тис. осіб. Лінійна відстань від Свідниці до Івано-Франківська становить 648 км.

          Свідниця стала містом у 1250 році. За часів свого розквіту Свідниця зажила слави міста купців. Вже в 1285 році тут функціонували цехи пекарів, ткачів, гончарів, шевців, ковалів і кравців; розвивалися гірництво і металургія, а також торгівля. Місто у 1290-1392 роках було столицею Свідницько-Явірського князівства, другим після Вроцлава важливим містом Нижньої Сілезії. В Свідниці навіть карбували свою монету, так звані флорени. У 1471 році у Свідниці діяло 47 торгівельних гільдій, близько 300 пивоварень, відбувались великі ярмарки. Місто пережило чеський і австрійський, прусський та німецький періоди своєї історії.           Після Другої Світової війни Свідниця належить до Польщі. Одразу після війни місто почало перетворюватись на великий промисловий вузол з добре розвинутими галузями: машинобудівною, транспортних засобів, електротехнічною, шкіряною, споживчою, радіотехнічною, вимірювальної техніки і сукняною. Тепер Свідниця – це великий промислово-інвестиційний центр, важливий культурний осередок, з єдиним в Польщі Музеєм Давніх Купців.

          В Свідниці знаходяться два сакральних пам’ятники старовини: перший – готична церква св. Станіслава та Вацлава з домінуючою над містом дзвіницею, висотою 103 метри; другий пам’ятка старовини занесена до Списку світового культурного спадку ЮНЕСКО як одна з найбільших дерев’яних церков Європи - євангелістська Церква Миру Святої Трійці. В храмі одночасно може перебувати 7500 осіб. Храм Миру був побудований в другій половині XVII ст. після закінчення тридцятирічної війни та підписання Вестфальського мирного договору в 1648 р. Під натиском протестантської Швеції імператор Фердинант III Габсбург вимушений був дати дозвіл побудувати на своїх територіях три протестантські храми Миру, як символи закінчення руйнівної війни та релігійних конфліктів - в Глогові, Яворі та Свідниці. Із цих храмів до наших днів збереглися тільки два – один з них в Свідниці. В 2003 році Свідниці присвоїли титул Столиці дитячих мрій. В 2004 році місто стало столицею Свідницької дієцезії.