Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

Люблін

Місто: Люблін (Lublin)

   Держава: Республіка Польща

    Адреса: Urząd Miasta Lublin Plac Wladislawa Lokietka 1 Lublin, 20-950 POLSKA

Офіційна сторінка: um.lublin

Документ/дата підписання: Угода про співпрацю 26.11.2007 рік

          Люблін – є одним з найстарших польських поселень. Ще в VI столітті на схилах гори Чвартек (назва походить від торгівельного дня) почали осідати поселенці. Магдебурзьке право поселення отримало у 1317 р.

          Сьогодні Люблін – центр Люблінського Воєводства, найбільше місто та промисловий, культурний і науковий осередок у Східній Польщі. Населення міста– 365 тис. осіб.

          З огляду на велику кількість історичних пам’яток, спортивно-оздоровчих об’єктів та готельну базу місто є важливим туристичним центром.

          Історична частина міста займає відносно невеликий простір між Краківською брамою і замком. У Старій Ратуші, збудованій у XV столітті, розміщувався Коронний Трибунал. Ринок зберігає свою давню красу: ренесансні кам’яниці, що колись належали багатим купецьким родам, розбагатілим за рахунок торгівлі.

          Визначними місцями міста є: Краківська брама, Гродська брама, Замок з замковою каплицею, Архікатедра, Домініканський костел, Бернардинський костел, костел Святого Духа, костел Бригіток, костел Святого Миколая на Чвартку, костел Св. Міхала Архангела, Коронний Трибунал, старий та новий єврейські цвинтарі

          Великий Люблінський замок розташований на високому пагорбі і має мало спільного з первісною оборонною будівлею, збудованою на цьому місці у XIV столітті. Нинішня споруда з’явилася у ХІХ столітті; тривалий час тут була в’язниця, а зараз знаходиться Люблінський музей. Із попереднього замкового ансамблю збереглася лише кругла вежа.

          На території Любліна процвітає промисловість, особливо автомобільна, харчова та металургія.

          В Любліні діє багато навчальних закладів. Серед них Люблінський університет, Люблінська Політехніка, Люблінська Медична Академія, Люблінська Аграрна Академія, Люблінський Католицький Університет.

          Окрім вищезазначеного у місті є багато цікавих музеїв, філармонії, театри та оперетка.

          4 км від центру Любліна знаходиться колишній нацистський концентраційний та винищувальний табір Майданек, сьогодні меморіал, де загинуло понад 80 тис. в'язнів, в основному євреїв.

          На захід від Любліна (на відстані 30-50 км) знаходяться три важливі туристичні осередки: відомий санаторій Наленчув, що спеціалізується на лікуванні серцевих захворювань, значний промисловий центр Пулави, де у минулому жили славні магнатські роди та Казімєж Дольний – улюблене місце туристів і художників. Розташоване над Віслою місто-красень пишається старовинними ренесансними кам’яницями, ошатними будиночками видатних митців, величним ренесансним костелом та руїнами старовинного замку на високому узгір’ї. Казімєж Дольний особливо популярний серед художників та митців.