Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

Чому IF

Івано-Франківськ – місто на заході України, обласний центр Прикарпаття з населенням в 288,2 тис. осіб. Розвинуте підприємництво, якісна пропозиція HоRеCа, розвинута велосипедна інфраструктура, близькість до Карпат та динамічна атмосфера у поєднанні з історичним шармом роблять місто цікавим для підприємців, туристів та жителів міста.

Впродовж кількох років Івано-Франківськ впевнено займає перші позиції в рейтингах найбільш привабливих міст для проживання. Високе місце Івано-Франківська можна пояснити доступністю житла, розвитком культурної і туристичної галузі.

Зовнішню діяльність міста визначають угоди про партнерство з 26 містами-побратимами із зарубіжжя, серед яких міста Польщі, Угорщини, Чехії, Румунії,  Литви, Латвії, США та Німеччини.

За пропагування європейських цінностей Івано-Франківськ отримав чотири високі нагороди Парламентської Асамблеї Ради Європи – Європейський диплом, Почесний прапор, Почесний знак та Почесний приз.

Івано-Франківськ посідає одне з провідних місць за рівнем комфортності проживання серед міст України. Місто позитивно оцінюють за якістю послуг, роботою місцевої влади, розвитком інфраструктури, рівнем забезпечення культурних потреб, рівнем медичного обслуговування, рівнем зайнятості та безробіття, можливістю отримати вищу освіту, екологічним станом та іншими показниками, що визначають якість життя.

Згідно дослідження державної служби статистики України Івано-Франківськ являється найбільш безпечним та сприятливим містом для життя.

У місті успішно розвиваються підприємства харчової, машинобудівної, деревообробної, хімічної, легкої, будівельної та інших галузей.

Позитивний інвестиційний клімат, який існує в місті впродовж багатьох років, сприяє успішній діяльності підприємств з іноземними інвестиціями, таких як ТОВ «Електролюкс Україна», ТОВ «ПАС Україна» та ДП ВО «Карпати» (проект APTIV), ТОВ «Імперово Фудз».

Одним із пріоритетів у сфері економіки міста визначено розвиток малого бізнесу, що є вагомим джерелом наповнення міського бюджету, створення робочих місць та залучення інвестицій.

Івано-Франківськ має яскраво виражену конкурентну перевагу – високий рівень освіти, науки і культури населення. 18% мешканців міста складають студенти, які навчаються у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації: 5 університетів, з яких три мають статус національного – Івано-Франківський національний медичний університет, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 5 інститутів та технікумів, 9 професійно-технічних училищ.

Чому Івано-Франківськ? Тому що:

 • За даним статуправління протягом останніх років спостерігається збільшення кількості населення: від 245,6 тис.чол. у 2013 році - до 281,6 тис.чол у 2020 році.
 • У 2020 році Івано-Франківськ посів перше місце у рейтингу «Найкращі міста для бізнесу» за версією Forbes Ukraine.
 • У Івано-Франківську можна цілком реалізувати свої ідеї та плани. Важливо, що тут люди прагнуть робити щось цікаве, розвивати місто, ревіталізовувати промислові зони. Саме ініціативність мешканців робить Івано-Франківськ привабливим.
 • Друге місце за результатами дослідження USAID «Індекс конкурентоспроможності міст України 2021».
 • Місто очолило рейтинг найкомфортніших міст для IT – спеціалістів від платформи DOU.
 • Івано-Франківськ отримав нагороду ПАРЕ як місто, що найбільше промотує європейські ідеали у 2018 році.
 • У Франківську дуже зручно пересуватися пішки. Достатньо 40 хвилин, щоб дійти з околиць до центру. Тут є достатньо пішохідних зон, багато парків та скверів. Посилено розвивається інфраструктура міста.
 • Івано-Франківськ – найбільш привабливе для інвестицій місто України та здобув перше місце у рейтингу прозорості інвестиційного сектору серед 100 найбільших міст України за дослідженням Transparency International в рамках програми Transparent cities (вересень 2018 року).
 • Івано-Франківськ — це місто з великими амбіціями, тут люди не просто мріють, але й роблять.
 • Івано-Франківськ — це гастрономічна столиця України, з дуже смачною їжею за доступними цінами.
 • Люди в Івано-Франківську більш відкриті і чесні. Є відчуття єдиного соціуму, великої родини, адже більшість одне одного знають.