Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

Же́шув

Місто: Жешув (Rzeszów)

   Держава: Республіка Польща

    Адреса: Urząd Miasta RzeszowaRynek 1 Rzeszow, 35-064 POLSKA

Офіційна сторінка: rzeszow.pl

Документ/дата підписання: Угода про партнерство/ 19.09.2000 р.

       Жешув є адміністративним центром Підкарпатського воєводства, найбільшою міською агломерацією Південно-Східної Польщі, беззаперечним торговим, промисловим та економічним центром, найбільшим культурним осередком цієї частини країни. Місто розташоване в прикордонній зоні біля річки Віслок. Відстань, що відділяє Жешув від кордону з Україною, становить близько 100 км.

       Засноване в XIV столітті як оборонне містечко. Міські права місто здобуло від короля Великого Казимира в 1354 році. У XV столітті місто було спустошене пожежею. Після відбудови, Жешув отримав багато привілеїв, що прискорило його розвиток.

       У 1772 місто потрапило під австрійську владу. Надалі, впродовж 146 років входило до складу імперії Габсбургів. Жешув став вільним містом в 1845 році. Отримання через Галичину політичних і господарських свобод спонукало до розвитку міста. Динамічний розвиток перервала ІІ світова війна, як результат – місто було частково зруйноване. У 1941 гітлерівці утворили в Жешові гетто. Після війни в Жешові встановлено столицю новоствореного Жешовського воєводства. Місто швидко розширювалось та модернізувалось.

       Стара частина міста охоплює лише невеличкий фрагмент сучасного Жешова - Ринок та кілька вуличок. На території міста збереглося близько 400 будівель та пам’яток архітектури, більшість з яких розташована в центрі міста. Важливу архітектурну цінність має Палац Любомирських, головна Площа міста та її кам’яниці, міська Ратуша (XIV ст.), монастир отців Бернардинців, Синагога старого та нового міста, Підземний туристичний шлях.

       Жешув багатий на події культурного і розважального характеру, тут відбувається багато заходів і фестивалів, декілька з яких мають міжнародне значення. Найбільш відомою культурною подією вважаємо Всесвітній Фестиваль Польських Фольклорних Колективів. У Жешові регулярно відбувається Багатокультурний Фестиваль «Галичина», Фестиваль Підліткових Хорів і Загальнопольський Фестиваль Карпатія.

       Жешув є важливим промисловим центром. З успіхом розвивається в місті виробництво побутової техніки, харчова, легка, будівельна, меблева і телекомунікаційна промисловість. Якнайкраще розвиненою є тут авіапромисловість, а також фармацевтика.

       Жешув – це великий академічний центр. У місті щороку отримують освіту близько 60 тисяч студентів.