Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

Рибнік

Місто: Рибнік  (пол. Rybnik, чеськ. Rybníky)

   Держава: Республіка Польща

    Адреса: Urząd Miasta Rybnika ul. B.Chrobrego 2 Rybnik 44-200 POLSKA

Офіційна сторінка: rybnik.pl

Документ/дата підписання: Угода про співпрацю 12.10.2001 рік

     

      Рибнік – місто в південній Польщі (Шльонське воєводство). Знаходиться на відстані 290 км на південь від Варшави, на кордоні з Чеською Республікою. Населення міста становить понад 140 тис. осіб. Лінійна відстань від Рибніка до Івано-Франківська складає 465 км. Рибнік є містом на правах повіту і займає 25 місце в списку найбільших міст Польщі за кількістю мешканців та 14 місце за територією.  Місто Рибнік поділене на 27 дільниць, більшість з яких має статус передмість.

      Точна дата початку існування міста Рибнік невідома. Перші сліди перебування людини на території нинішнього міста датуються близько 8 тис. років до нашої ери. Магдебурзьке право місто отримало у 1327 році. У Середньовіччі Рибнік був рибальським поселенням, розташованим на важливому комерційному шляху в Раціборскому князівстві. На околицях міста було багато рибних ставів, завдяки яким місто отримало назву Рибнік (з старо-польської «рибний став»). В післявоєнні роки частково знищене місто повільно почало відбудовуватись. Акцент робився перш за все на розвиток вуглепромисловості, розвинулася також освіта, культура і спорт.

      Рибнік не має культурно-архітектурних пам'яток високого класу, однак в місті знаходяться деякі старі і цікаві об'єкти. Зосереджені вони головним чином в центрі міста. До найважливіших належать: Базиліка ім. Святого Антонія – неоготична святиня, побудована згідно з проектом Людовика Шнайдера в 1903-1906рр., найважливіша святиня Сілезії; будівля давнього Староства в Рибніку 1887р.; неокласицистична будівля нової ратуші, споруджена в 1928р.; класицистична давня міська ратуша з годинниковою баштою 1822р., нині приміщення міського музею та інші.

      Рибнік досить зелене місто, воно зайняло перше місце в Польщі у конкурсі Зелене місто 2000. На території міста знаходиться 6 зелених дільниць, що мають статус парків, а також кількадесят дільниць зі статусом скверів. Нинішня площа озелененої міської територій перевищує 103 га. На околиці міста з північної сторони розташований Краєзнавчий парк, в якому до сьогодні збереглася водна мережа, зроблена вручну. В Рибніку знаходиться найновітніший гаровий стадіон в Польщі і одна з найдовших польських мереж велосипедних стежок – траса понад 100 км. В Рибніку діє перша в Польщі приватна пошта. До туристичних зон в Рибніку належать головним чином: Рибницька затока, Старе місто, аероклуб ROW, а також численні парки і ліси.