Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

Тирговіште

Місто: Тирговіште (рум. Târgovişte)

   Держава: Румунія

    Адреса: Primăria municipiului Târgoviste Str.Revolutiei nr. 1-3 Targoviste, 130011 ROMANIA

Офіційна сторінка: pmtgv.ro

Документ/дата підписання: Угода про співпрацю 17.05.2005 рік

         Тиргóвіште — місто на півдні Румунії, у Мунтенії. Є адміністративним центром повіту Димбовіца. Кількість мешканців – близько 90 тис. осіб. Місто розташоване в передгір'ї Східних Карпат на правому березі річки Яломиця за 75 км на північний захід від Бухаресту. Лінійна відстань між Тирговіште та Івано-Франківськом становить 450 км.

         Назва міста має слов’янське походження та означає «ринок». Перша згадка про Тирговіште датується 1396 роком. В Середньовіччя місто було столицею воєводства Волощина. Волоський господар Влад III Дракула побудував башту Чиндія, яка стала символом міста. У період з 1456 до 1462 року Тирговіште було його резиденцією, і за переказами, саме тут він здійснив більшу частину своїх злодіянь. Старший брат Влада — Мірча — був закопаний тут живим у землю, і князь Дракула прагнув помститись ворогам, безжалісно страчуючи їх.

         Наприкінці XVII століття інший володар Валахії Костянтин Бринкувяну переніс столицю до Бухаресту, після чого Тирговіште втратило своє значення, економіка почала занепадати, а населення міста зменшилося з 60 тис. осіб у XVI столітті до 9 тис. осіб в 1900 році.

         У грудні 1989 року Тирговіште стало місцем арешту та страти диктатора Ніколае Чаушеску і його дружини Олени Чаушеску.

         Сьогодні в місті розвинуте виробництво високоякісної сталі, машинобудування, хімічна, деревообробна, харчова промисловість. В Тирговіште функціонує університет «Валахія», історичний, художній музеї, музей рідкісних книг. В 1508 році саме тут була надрукована перша в Румунії книга.

         Пам'ятки міста — це  ансамбль боярських палат, годинникова вежа Киндіей (XV ст.), будинок Пирвулеску (XVIII ст.); церкви Домняске (1585 р.), Домняске-Міке (1446 р.), Стелеа (1645 р.), Св. Думітру (1639 р.), Св. Ніколая (1527 р.), Сфинцій Импераць (1650 р.), митрополита (XIX ст.), монастирі Дялу (XV ст., за 3 км від міста), Віфорита (XVI ст., за 5 км від міста). У Тирговіште народилися письменник і філолог Іон Редулеску (1802—1872 рр.), письменник Александру Бретеску-Войнешті (1868—1946 рр.), прем'єр-міністр Румунії Теодор Столожан (1943 р.). У місті помер національний герой Румунії Тудор Владіміреску (1821 р.).