Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

Хшановський Повіт

Місто: Хшанувський Повіт (пол. Рowiat Сhrzanowski) 

   Держава: Республіка Польща

    Адреса: Starostwo Powiatowe w Chszanowie ul. Partyzantów 2 32 - 500 Chrzanów POLSKA

Офіційна сторінка: powiat-chrzanowski.pl

Документ/дата підписання: Угода про співпрацю 24.02.2016 рік

     

      Хшановський повіт — один з 19 земських повітів Малопольського воєводства Польщі, утворений 1 січня 1999 року в результаті адміністративної реформи. Повіт знаходиться у західній частині воєводства. Адміністративний центр — місто Хшанув. Населення станом на 2020 рік становить 124 190осіб, площа 371,6 км². Хшановський повіт складається з 5 комун: Альверня, Хшанув, Лібенж, Тшебіня та Бабіце.

      Район Хшанівського повіту у своєму найбільшому історичному масштабі є одним із найстаріших центрів поселення в Польщі. Історія Хшанівського повіту пов’язана з видобутком цинкових та свинцевих руд, з яких також отримували велику кількість срібла.

      Перші згадки про Хшанов походять з 12 століття. У період Першої Польської Республіки землі нинішнього повіту належали Краківському повіту з 1397 року і були підпорядковані старості в Кракові. З 1846 р. Вони належали Великому князівству Краківському, включеному до Австрії.

      До домінуючих галузей у Хшанівському повіті належать: паливо та енергія машина будівлі, видобуток корисних копалин одяг та їжа. Найбільші підприємства Хшанівського повіту: Хімічний завод Alwernia S.A., Янінський гірничий комбінат у Лібіжжі (Південний вугільний концерн), виробничо-комерційне підприємство Dolomit sp.z o.o. у Лібьонжі, Лібет С.А. у Лібіжжі – бруківка, Thermoplast sp. Z o.o. у Лібьонжі - виробник ПВХ вікон та профілів, Рафінерія Тшебінія С.А. вбудований в структури Polski Koncern Naftowy, який виробляє широкий асортимент напівпродуктів для переробки сирої нафти, мастильних масел та патафінів, Електростанція Siersza в Тшебіні, яка є частиною Концерну Полуднюви, яка першою в Польщі впровадила та отримала сертифікат ISO 14001,  LB Profile в Хшанові - консорціум з німецьким капіталом, що виробляє вироби з пластмас - переважно ПВХ-профілі (член Групи компаній Litchfield) та ін.

       На туристів чекають добре розвинені центри відпочинку з рекреаційними та спортивними спорудами. Хшанівський повіт - чудове місце для туризму на вихідних. Тут ви можете побачити численні священні будівлі, замки, резиденції та садиби.