Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

Стимули для інвестора

Законодавство України забезпечує не тільки державні гарантії захисту інвестицій, а й різноманітні інструменти стимулювання інвестиційної діяльності. На загальнодержавному рівні це звільнення від сплати податку на додану вартість і податку на прибуток у випадках, які визначає Податковий кодекс України і звільнення від оподаткування ввізним митом у випадках, які визначає Митний кодекс України.

Крім того на місцевому рівні інвесторам можуть встановлюватись пільги щодо сплати податку на нерухоме майно, податку на землю, сплати орендної плати на землю. Cтавки місцевих податків та зборів, встановлені органами місцевого самоврядування, представлені на веб-сайті Державної фіскальної служби України.

Якщо інвестори ведуть свою діяльність на території індустріальних парків вони отримують у відповідності до Закону України «Про індустріальні парки» наступні переваги: звільнення від сплати ввізного мита при ввезенні обладнання та комплектуючих до нього, матеріалів, що не виробляються в Україні, і ввозяться з метою облаштування індустріального парку та здійснення господарської діяльності в його межах; звільнення від пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту (у відповідності до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні до відповідного місцевого бюджету до 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта).

13 лютого 2021 року набрав чинності Закон України № 1116 від 17.02.2022 р. «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні» (Закон про інвестиційних нянь), метою якого є залучення значних інвестицій в економіку України. Відповідно до Закону та відповідних змін до Податкового та Митного кодексів України (набрання чинності з 28 березня 2021 року), пакет спеціальних інвестиційних стимулів буде доступний для інвестиційних проектів, що відповідають певним вимогам.