Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

Нагороди ПАРЄ для Івано-Франківська

 

      У 1955 році Комітет міністрів Ради Європи прийняв рішення щодо вручення нагород містам, які активно пропагують європейські цінності. Власне, цей час став точкою відліку великої історії Європейського призу.

      Європейський приз - це комплекс чотирьох високих нагород Ради Європи - Європейський диплом, Почесний прапор, Почесний знак та Європейський приз, - які на конкурсній основі отримують муніципалітети держав-членів РЄ за активні поріднені зв'язки, пожвавлену співпрацю із закордонними містами й сталий розвиток відносин з європейськими партнерами.

ПЕРША СХОДИНКА - ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДИПЛОМ

      Щороку близько 30 міст стають почесними здобувачами першої відзнаки. Офіційна церемонія вручення відбувається у Палаці Європи (Страсбург) під час червневого засідання Парламентської асамблеї. Мери міст-переможців отримують Диплом, у якому зазначено назву муніципалітету та рік. Європейський диплом місто Івано-Франківськ отримало у 2005 році.

ДРУГА СХОДИНКА - ПОЧЕСНИЙ ПРАПОР

      Кожного року переможцями в цій номінації стають 20-25 міст Європи. Член Парламентської асамблеї урочисто передає нагороду очільникам муніципалітету в присутності територіальної громади. Почесний прапор - це вишитий золотими нитками та обрамлений золотавою смужкою темно-синій стяг. Примітно, що дана відзнака є необхідним здобутком для претендентів на Почесний знак та Європейський приз. Почесний прапор Ради Європи місто Івано- Франківськ отримав у 2008 році.

ТРЕТЯ СХОДИНКА - ПОЧЕСНИЙ ЗНАК

      Щорічно третю почесну нагороду виборюють 8-10 міст. Церемонія нагородження є урочистою, на яку запрошується місцева спільнота. Нагороду передає член Парламентської асамблеї. Почесний знак має вигляд дошки, у верхній частині якої зображено міфологічне викрадення Європи, у центральній -12 зірок Європи з викарбуваним роком нагородження, у нижній частині розміщено карту Великої Європи та зазначено назву нагородженого міста. Почесний знак Ради Європи місто Івано-Франківськ отримав у 2012 році.

ЧЕТВЕРТА СХОДИНКА - ПОЧЕСНИЙ ПРИЗ

      Урочиста церемонія вручення Почесного знаку Ради Європи в Івано-Франківську відбулась  28 вересня 2018 року. Приз Європи – Ця особлива нагорода присуджується лише тим містам, які продемонстрували видатні зусилля щодо просування євроінтеграційних ідей та взаєморозуміння між народами Європи. Це можливість пишатися своїм містом та прагнути зробити для нього якомога більше. Адже її присвоєння є безумовною ознакою того, що наше місто органічно сприймається європейською спільнотою за своїм виглядом, прогресивною стратегією розвитку і сповідуванням загальноприйнятих людських цінностей. Ми надзвичайно високо цінуємо таку довіру і честь. Це стимул для мешканців, а особливо для молоді всебічно прагнути до інтеграції, запозичення кращих практик й промоції міста за межами країни.

Про перемогу українського Івано-Франківська у конкрсі на здобуття нагороди Ради Європи – Призу Європи у 2018 році повідомила в вівторок, 24 квітня , прес-служба ПАРЄ.

      Переможця цієї нагороди оголосив на початку післяобіднього засідання ПАРЄ президент Асамблеї Мікеле Ніколетті: “Для мене велика честь оголосити переможця. Це Івано-Франківськ. Ми вітаємо Івано-Франківськ, дякуємо цьому місту за співпрацю з Європою і вітаємо наших українських друзів», - заявив Ніколетті.

      Президент комітету ПАРЄ з визначення лауреатів Europe Prize, депутат від Румунії Іонут-Маріан Строе розповів в коментарі, як відбувалося голосування.

      «Я вітаю українців та Івано-Франківськ з отриманням цього призу. Рішення приймалося таємним голосуванням членами комітету. Думаю, що Івано-Франківськ отримав цей приз з декількох причин, серед них і багата історія. Думаю, також сприяло те, що це розвинений індустріальний центр в Україні. Але в перше чергу, це рівень міжнародного та європейського співробітництва», - сказав Строе.

      За його словами, на останньому етапі – таємному голосуванні, Івано-Франківськ отримав три голоси з семи і це була найбільша кількість голосів серед усіх інших міст. 

      Насправді, ця відзнака - це нагорода всіх івано-франківців.