Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

Дільниця Охота, Варша́ва

Місто: Дільниця Охота столичного міста Варшави 

   Держава: Республіка Польща

    Адреса: Urząd Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy ul. Grójecka 17a 02-021 Warszawa POLSKA

Офіційна сторінка: urzadochota.waw.pl

Документ/дата підписання: Угода про співпрацю 14.09.2006  рік

     Охота є одним із 18 районів міста Варшави, що звуться джельніца. Назва району походить від назви корчми, що була побудована у 1835 році на вул. Краківській. Пізніше так було названо поселення, а потім і цілий район. Перш ніж околиця заслужила на власну назву, вона протягом століть входила до складу королівського села Велика Воля. Найдавніша згадка, що стосується цих місць, сягає 1238 року.

     У 18 ст. активно розбудовуються дороги, а в середині 19 ст. через Охоту пролягла залізниця, яка зв’язала її з столицею та всім світом. Швидкому розвитку міста сприяла побудова водогону та каналізації і відкриття лікарні ім. Дитятка Ісуса. Періодом справжнього розквіту міста стало міжвоєнне двадцятиліття. Виникли нові поселення мешканців, розквітли зелені сади та парки. У вересні 1939 року Охота брала активну участь в обороні Варшави від німецько-фашистських загарбників. Ці дні щороку вшановують мешканці Охоти.

     Після війни Охота була швидко відбудована. З’явилось багато нових житлових будинків та будівель суспільно-культурного значення, які зводилися на вимогу соцреалізму. На щастя, стару Охоту було теж збережено. Сьогодні вона є одним з районів столичного міста Варшави. Охота займає площу в понад 972 га, 340 з яких – це зелені насадження. Мешкає в Охоті 90 тис. жителів. 

     На території Охоти функціонує 2 дитсадочки, 21 початкова школа, 14 загальних шкіл, 5 гімназій, 9 ліцеїв, 2 профтехучилища. Працює 5 вищих навчальних закладів і 8 студентських гуртожитків.  

     У 2003 році в конкурсі на кращий район Варшави, яке проводила Газета Виборча, Охота зайняла високе 4 місце.

     Лінійна відстань між Івано-Франківськом та Варшавою складає 456 км.