Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

Асоціація «Кільце ковальських міст Європи

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

      Кільце європейських ковальських  міст об‘єднує міста, історія яких включає в себе виробництво заліза та обробку металу. Всі учасники мають свою історію з залізом і куванням і хотіли б зберегти культурну історичну важливість цього питання. Зрештою, залізо, сталь і природні ресурси об’єднували людей через кордони протягом багатьох століть. Ці міста підтримують розвиток муніципалітетів-членів в області дизайну металу і кування. Вони також підтримують різноманітні регіональні культури та мережі заради спільної ідентичності в Європі.

      Спільною основою  для членів Об’єднання є культура дизайну металів та кованих виробів. Історія чи  теперішній стан ковальского ремесла зумовлюють пропозиції самоствердження та унікальності, і в той же час це є  легітимною підставою для участі в Об’єднанні.

      Кожен учасник Об’єднання має можливість делегувати людину до комісії так як це було у випадку з «Громадською радою « та «Компетентною радою». Голова комісії  (представник, спікер) та його заступник обираються з поміж всіх делегатів. Голова комісії є членом правління в силу своїх функцій.

Структура організації:

  1. Громадська рада для громадян (мер, громадські радники, представники адміністрацій)
  2. Компетентна рада для ковальського ремесла (ковалі, дизайнери, представники ковальської справи) 
  3. Комісія культурної спадщини для унікальності та змісту виробів (організатори ковальських фестивалів, директори музеїв, історики,керівники навчальних програм,історично та технічно зацікавлені особи, голови асоціацій та організацій)

Нині 18 спільнот з 11 країн є учасниками Кільця, а саме:

  1. Арль-сюр-Теш (фр. Arles-sur-Tech) — муніципалітет у Франції, у регіоні Лангедок-Руссільйон, департамент Східні Піренеї.
  2. Б'єнно (італ. Bienno) — муніципалітет в Італії, у регіоні Ломбардія, провінція Брешія.
  3. Кампдабанул (кат. Campdevànol) -- муніципалітет в Іспанії, у регіоні Ріпульє́с — район (кумарка) Каталонії.
  4. Липник-над-Бечвоу (чеськ. Lipník nad Bečvou) — місто в Чехії, в районі Пшеров Оломоуцького краю. Розташований на річці Бечва в долині Моравської брами.
  5. Мунамака/Вірмо (Virmo) --- муніципалітет Фінляндії, розташований у південно-західній частині Фінляндії.
  6. Ольбернгау— місто в Німеччині, розташоване в землі Саксонія. Входить до складу району Рудні Гори.
  7. Ауде-Ейсселстрек - громада в провінції Гелдерланд (Нідерланди). Адміністративний центр - Гендрінген.
  8. Евре-Ейкер - комуна в губернії Бускеруд в Норвегії. Адміністративний центр комуни - місто Хокксунн. Офіційна мова комуни - букмол.
  9. Штольберг (Рейнланд) — місто в Німеччині, в землі Північний Рейн — Вестфалія. Підпорядковується адміністративному округу Кельн. Входить до складу району Ахен
  10. Ібзіц - ярмаркова комуна (нім. Marktgemeinde) в Австрії, у федеральній землі Нижня Австрія. Ібзіц з гори Прохенберг. Входить до складу округу Амштеттен.
  11. Ачиреале, Ачіреале — місто та муніципалітет в Італії, у регіоні Сицилія, метрополійне місто Катанія.
  12. Кольбермор — місто в Німеччині, розташоване в землі Баварія. Підпорядковується адміністративному округу Верхня Баварія. Входить до складу району Розенгайм.
  13. Пратовеккьо-Стія — муніципалітет в Італії, у регіоні Тоскана, провінція Ареццо. Муніципалітет утворено 1 січня 2014 року шляхом об'єднання муніципалітетів Пратовеккьо, Стія.
  14. Бад-Халль - місто в Австрії, у федеральній землі Верхня Австрія. Входить до складу округу Штайр.
  15. Доне́цьк — місто на сході України, адміністративний центр Донецької області.
  16. Івано-Франкі́вськ — обласний центр Івано-Франківської області, економічний і культурний центр Прикарпаття, одне з найбільших міст Галичини.
  17. Ульяновськ — місто в Російській Федерації, центр Ульяновської області.
  18. Фрізойте — місто в Німеччині, розташоване в землі Нижня Саксонія. Входить до складу району Клоппенбург.

      Щорічно членами Асоціації проводиться засідання Генеральної Асамблеї Кола Ковальських міст Європи в одному з міст-учасників організації. Мета заходу – обмінятися досвідом, налагодити мережу контактів та отримати натхнення для нових підходів у роботі.

      У вересні 2019 року Асамблея «Кільця ковальських міст Європи» вперше відбулась в Івано-Франківську 19-22 вересня у Івано-Франківську вперше проходила Асамблея «Кільце ковальських міст Європи». Мета даного заходу – обмінятися досвідом, налагодити мережу контактів та отримати натхнення для нових підходів у роботі фахівців у сфері ковальства. Всі учасники заходу мають свою історію з залізом і куванням та прагнуть зберегти культурно-історичну важливість цього питання.

      «Кільце» об’єднало делегації з 11 міст 7 країн Європи, а саме:  Італії, Іспанії, Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Австрії та України. Учасники провели конференцію, присвячену ковальському ремеслу за участю ковалів, представників місцевих органів влади, науковців, митців. Головні підсумки було підведено на засіданні Генеральної асамблеї. До святкування також була залучена молодь Івано-Франківська. З нагоди Асамблеї пройшов конкурс «Юний коваль міста», учасниками якого стали учні старших класів міста.

      Головною локацією дійства став Палац Потоцьких, де протягом 4-х днів відбувалися кування просто неба, виставки ковальських робіт та відбувалось засідання дискусійної секції Асамблеї для понад півтора десятка спеціалістів з охорони культурної спадщини міст – учасників. Після теоретичної частини охоронці спадщини разом із ковалями та представниками міст пройдуть екскурсією для ознайомлення із куванням і металевим дизайном у публічному просторі Івано-Франківська. На відкритті цього блоку директор КП «Простір Інноваційних Креацій «Палац» Володимир Гайдар ознайомив учасників із історією розвитку палацу, що був заснований, як резиденція заможної магнатської родини Потоцьких, власників міста – фортеці Станіславова (Івано-Франківська). А також представив напрацювання щодо дослідження, збереження, популяризації унікальної пам’ятки, створення умов для раціонального та безпечного її використання, ревіталізації та розвитку Комплексу. Крім того, розповів про концепцію ідеальних міст Європи, за якою було побудоване і місто – фортеця Станіславів. В п’ятницю, 20 вересня, гості й мешканці міста насолоджувались виступами місцевих мистецьких колективів, відомого симфонічного рок-оркестру «Бревіс» з міста Рівне та лазерним шоу. Прикрасили цей вечір металу і музики мери кількох міст-учасників Асамблеї, які подарували франківцям пісню у власному виконанні.

      Фінальний концерт відбувся у обласній філармонії за участі зірок світової опери. В рамках заходу, мер міста Руслан Марцінків вручив прапор італійському місту Пратовеккьо-Стія, де у 2020 році буде проведено наступну Асамблею.

      Кожна із делегацій залишила про себе пам’ятку, посадивши дерево у парку імені Тараса Шевченка, де також було інстальовано лавку «Ковальська дружба», виготовлену місцевими та закордонними ковалями під час проведення Асамблеї.

      Під час свого візиту, гості міста мали змогу пізнати культуру й традиції нашого краю, об’єднавшись довкола мистецтва виробництва заліза та обробки металу.