Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

Ополє

Місто: Ополє (пол. Opole, нім. Oppeln)

   Держава: Республіка Польща

    Адреса: Urząd Miasta Opola Rynek-Ratucz Opole, 45-015 POLSKA

Офіційна сторінка: opole.pl 

Документ/дата підписання: Угода про співпрацю 18.04.2005 рік

          Ополє є середнім за розміром містом, що розташувалось на річці Одра в Південній Польщі на кордоні з Чехією та Німеччиною. Місто є столицею Опольського воєводства. Лінійна відстань від Івано-Франківська до Ополя складає 526 км.

          Магдебурзьке право на самостійне врядування Ополє отримало перед 1217 роком за часів правління Казимира І. Населення міста згідно даних перепису населення у 2004 році нараховує 127 тис. осіб.

          Назва міста Ополє  походить від історичного польського слова «Ополє», що означає основну організаційну одиницю племені слов’ян. Відповідно до іншої версії, назва міста походить від слова «поле». Вождь одного племені під час полювання заблукав  в густому лісі і, коли після декількох днів він натрапив на поселення людей, то радісно вигукнув: «О! Поле!». А пізніше наказав звести на цьому місці місто. Ополє славиться перш за все як місто, в якому щорічно в червні місяці, починаючи із 1963 року, проводиться фестиваль Польської пісні.

          Подорожуючим в Ополє варто було б подивитися історичні костели і монастирі (з фрагментами, що відносяться до 1280 року), захоронення князів із династії Пястов, а також величну вежу, руїни замку, розібраного німцями в 1930 році.

          Кам’яні будинки, які оточують ринок, відносять до 16-ого століття. Ратуша, спочатку збудована в готичному стилі, в 20-ому ст. була перебудована на зразок ратуші у Флоренції. Кафедральний собор і монастирський комплекс францисканців збагачують архітектурну стилістику міста суворою готикою. В найдавнішому кам’яному будинку міста, побудованому в змішаному стилі готики  і ренесансу сьогодні розмістився музей Опольскої Сілезії.

          Ополє є столицею регіону та європейським містом. За організацію та проведення різноманітних заходів, що сприяють інтеграції європейських міст у квітні 2000 року Уряд міста отримав відзнаку Ради Європи «Почесний  знак».