Страшенський район
Місто: Страшенський район (молд./рум. Străşeni)
Держава: Республіка Молдова
Адреса: Consiliul Raional Străşeni or.Străşeni str.Mihai Eminescu,28 MD-3701 r-nul Străşeni MOLDOVA
Офіційна сторінка: crstraseni.md
Документ/дата підписання: Угода про співпрацю 07.05.2016 рік
Стрешенський район – район у центральній Молдові з чисельністю населення понад 80 тисяч. Місто Страшені розташоване за 23 км від Кишинева, у північно-західному напрямку, на березі річки Бак, в лісовому регіоні Молдови. Загальна площа Страшенів становить 60,82 км², з них близько 1156 га - сільськогосподарські угіддя. Рельєф складається з пагорбів, схилів, долин і рівнин.
Місто з такою назвою зафіксовано як село у 1545 р., коли Александру Воєвод, володар Молдавії, надає монастирю Побрата половину маєтку, який ченці мали у дарунок від Фрацімана та села Курлучені. Велике і красиве село, в 1870 р. тут було 596 домогосподарств, 1840 чоловіків та 1110 жінок. Економки тримали маєтки, виноградники та красиві сади, вони були відомими теслярами, теслярами. 6 січня 1873 р. Повітове земство направило до Страшені першого лікаря з вищою освітою доктора Федора Константиновича Скордели. 1 липня 1877 року в селі була сільська бібліотека, а в 1910 році - 2 школи та церква. Місцевість, починаючи з другої половини XX століття., інтенсивно розвивався, стаючи важливим промисловим центром в республіці.
Основними галузями економіки є сільське господарство та обробна промисловість району. Грунтово-кліматичні умови сприяють зростанню зернових, соняшнику, винограду, овочів, фруктів та інших культур. З мінеральних ресурсів в районі є камінь, гравій, галька та пісок будівельних в Мікауті кар'єри. Послуги зв’язку надаються у м. Стрежені двома компаніями: «Молдтелеком» та «Пошта Молдови».
На території Району функціонує 15 заводів з переробки винограду, птахофабрика в Буковаці. Промисловий район представлений 17 компаніями. Найбільший завод: СА "Марсрут", ВАТ "Каан" експериментально-механічний завод (включений до національної програми приватизації.
Видатними памятками архітектури є Стара княжа церква Монастир Капріана, один із найстаріших монастирів Молдови, побудована між 1491 і 1496 роками Стефаном Великим.