Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

Пршеров

Місто: Пршеров (чеськ. Přerov)

   Держава: Чеська Республіка

    Адреса: Městský úřad Přerov Bratrská 34 Přerov 2, 750-11 ČESKÁ REPUBLIKA

Офіційна сторінка: mu-prerov.cz

Документ/дата підписання: Угода про співпрацю 07.06.2010 рік

     

          Місто Пршеров розташоване на сході Чеської Республіки, в історичній області Моравія, сьогодні область Пршеров. Населення міста складає 46 897 мешканців, площа міста – 5848 гектарів.

          Вперше місто Пршеров письмово згадується в 1141 році. В 1256 році отримує статус «королівського міста». В результаті безперервних  військових дій в районі Пршерова в період Тридцятилітньої війни місто обезлюдніло і зазнало занепаду. Після побудови в 1839 році залізниці Відень—Брно, що з’єднала Пршеров з столицею Австрійської імперії, почалося поступове відродження міста. В червні 1945 року в Пршерові сталась трагедія, відома під назвою Пршеровський розстріл, коли було розстріляно близько двох сотень німецьких біженців.

          Пршеров — рідне місто композитора і піаніста Гідеона Кляйна.

          В Пршерові базуються вертолітні військово-повітряні сили. Сьогодні Пршеров є адміністративним, соціальним та культурним центром з розвинутою економікою. Місто поділене на 12 адміністративних одиниць (районів).