Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

Брага

Місто: Брага (порт. Braga)

   Держава: Португалія

    Адреса: Câmara Municipal Braga Praça do Município, 4730-749 Braga PORTUGAL

Офіційна сторінка: cm-braga.pt

Документ/дата підписання: Угода про співпрацю 07.05.2017 рік

     

          Бра́га  — муніципалітет і місто в Португалії, в окрузі Брага. Адміністративний центр округу.  Розташований у північній частині країни, на теренах історичної португальської провінції Дору-Міню. Місто знаходиться в долині річки Ешті в мальовничій місцевості, оточеній пагорбами та лісами. Брага має вологий субтропічний клімат з жарким літом і м’якою зимою, а також частими західними вітрами. Знаходиться в 321 км на північ від Лісабона і в 50 км від Порту.

          Населення — понад 190 тисяч осіб. Площа – 183,51 км². Валюта — євро. Мова — португальська. Віза — шенгенська. Час-UTC 0, влітку + 1. Патрон — святий Геральд. Святковий день муніципалітету — 24 червня.

          Найстаріше місто країни. Поселення на місці сучасної Браги було засноване ще в епоху залізного віку. В 5 – 3 ст. до н. е. тут поселилися племена бракаров (кельти). У 20 році до н. е. на місці стародавнього кельтського поселення побудоване Римське місто Бракара Августа. Після розпаду Римської імперії Брага стала столицею королівства свевів. Пізніше місто протягом трьох століть належало вестготам.

          Центр Бразького архієпископства, що відігравало провідну роль у християнізації Піренейського півострова. Перше єпископство тут було засноване на початку 5 століття. В 715 році Брага була завойована маврами. Хоча під арабським впливом місто перебувало зовсім недовго – у  868р. звільнене в ході Реконкісти. У період Реконкісти Брага була одним з головних центрів християнства в Іберії. Увійшло до складу Португальського графства (1096), згодом — королівства. Окраса міста — Бразький собор. Третє найбільше місто Португалії після Лісабона і Порту. Надалі процвітання міста було пов’язане з єпископством, що знайшло відображення в численних прикладах сакральної архітектури.

          Головне місто провінції Міню. Брага - одне з найбільш туристично привабливих міст Португалії, з величезною кількістю архітектурних і культурних пам'яток. Тільки одних церков у місті більше десятка, тому Брага дуже популярна серед паломників і любителів історії. Старе місто Браги славиться розсипом чудових готичних і барокових церков, а також старовинних особняків 18-го століття. Але місто пропонує набагато більше пам’яток, ніж просто нескінченні стародавні храми. Історичний центр Браги практично повністю пішохідний і складається з чарівних площ, красивих старих вуличок і мальовничих садів.

          Брага славиться великою кількістю недорогих ресторанів. Більшість з них розташована в східній частині міста в районі університету.

          Найпростіший спосіб дістатися до Браги — скористатися аеропортом Порту. Місто також має регулярне залізничне сполучення з Лісабоном і Порту. У місті існує чисельна українська діаспора. У 2012 відкрилася Українська Кирило-Мефодіївська школа, заснована православною громадою на честь Всіх Святих землі Української. У 2016 році у місті відкрили пам'ятник Героям Небесної сотні.