Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

ClimateLaunchpad — найбільший у світі конкурс «зелених» бізнес-ідей

2021.06.23

    Шостий рік поспіль Greencubator організовує в Україні відбір на глобальне змагання ClimateLaunchpad для стартапів і бізнесів на ранніх стадіях розвитку. ClimateLaunchpad — це можливість розповісти усьому світу про власні дружні до клімату ідеї та отримати поштовх для їх розвитку. Навіть якщо ідея все ще лише «на серветці», вона може бути почутою та підтриманою в рамках конкурсу! Прийом заявок на ClimateLaunchpad від учасників з України закінчується 4 липня опівночі.

    Прийом заявок на ClimateLaunchpad від учасників з України закінчується 4 липня опівночі. Податися на участь можна на сайті конкурсу за посиланням.

    Для учасників змагання відкривається шанс пройти crash-test власних проєктів, дізнатися як фінансувати й запускати свою ідею, отримати доступ до мережі потенційних інвесторів та партнерів. На команди-учасниці  чекає інтенсивний тренінг у буткемпі та серія навчальних сесій, покликаних підготувати їх до Національного фіналу конкурсу. Команди-переможниці Національного фіналу восени представлятимуть Україну на Регіональному і Глобальному фіналах, де змагатимуться з сотнями команд з усього світу за грошову внагороду і місце в акселераційній програмі Climate-KIC, частиною якої є ClimateLaunchpad.

    ClimateLaunchpad сприяє зростанню українських “зелених” стартапів з 2016 року. Конкурс допоміг понад 60 українським підприємцям, що займаються технологіями, доопрацювати свої бізнес-моделі, а також надихнув сотні майбутніх “зелених підприємців”. 

    12 українських фіналістів пройшли у Гранд-фінал. Двоє з них потрапили до Топ-16 і були зараховані до акселератора Climate-KIC. Деякі випускники ClimateLaunchpad Україна залучили венчурний капітал або взяли участь у інших акселераційних та грантових програмах. Серед найпомітніших учасників ClimateLaunchpad такі компанії як:

  • Carbominer, проєкт, що знайшов нове рішення для отримання СО2 прямо з повітря і його безпосередню доставку у теплиці клієнта без будь-якого зберігання. Минулого року проєкт залучив інвестиції від українського венчурного фонду SMRK
  • Effa, які виробляють екологічні одноразові побутові товари минулого року оголосив про залучення раунду в розмірі $ 500 000 від ангельського інвестора.
  • GoTo-U, платформа, що з’єднує бізнес-локації, які мають зарядні станції, та водіїв електромобілів, які можуть безкоштовно заряджати свої машини, користуючись послугами цих локацій. Сьогодні компанія працює у 43 країнах світу. 
  • TOKA, що сьогодні має одну з найбільших мереж електрозарядних станцій в Україні.  
  • GreenBin, чий мобільний додаток дозволяє обмінювати пластикові пляшки на продукти або знижки у магазинах.Нині компанія успішно підкорює польський ринок, а у минулому році виграла національний фінал PowerUp2020 — найбільший конкурс для стартапів у Центральній та Східній Європі.