#NEF Інноваційний продукт на ринку енергоаудиту: як НЕФ посприяв виходу на ринок нового сервісу
Одним із форматів підтримки бізнесу в рамках Нової економіки Івано-Франківська є поглиблений консалтинг.
Саме так ми познайомились з компанією Adamson – вони звернулись за консультацією у форматі Швидкої бізнес-допомоги і стали учасниками програми поглибленого консалтингу в експертів з бізнес-моделювання, стратегії продаж, комунікацій та стратегічного маркетингу. Як результат – створена дієва комунікаційна та маркетингова стратегія, валідовані та напрацьовані рішення з виходу на ринок продукту, ціноутворення, комунікації.
Новий продукт компанії – сервіс Adamson NEX – унікальний на ринку рішень для енергоефективності. Його можна вважати “нішевим”, оскільки створений для певного кола спеціалістів, проте технологічність продукту виводить його в ринок інноваційних розробок, які суттєво впливають на ринок енергоефективності. Це інновація на ринку для послуги енергоаудиту.
Після розмови із заступником директора сервісної компанії Adamson Миколою Сташко розповідаємо, в чому інновація рішення, які були перешкоди та проблеми під час процесу, та коли продукт з’явиться на ринку.
Компанія та ідея продукту
Микола, розкажіть більше про компанію та ідею продукту. Як ви знайшли цей “блакитний океан”, як зрозуміли що тут є потенціал?
Adamson – це сервісна компанія, яка надає замовникам послуги у сфері енергоефективності: проведення енергоаудитів, розробка сертифікатів тощо. Я в компанії відповідаю за напрям енергоаудиту з 2017 року. і відповідаю за продукт Adamson NEX.
В 2018 році ВРУ прийняла новий Закон “Про енергетичну ефективність будівель”, згідно з яким з’явилось нове поняття – “сертифікат з енергетичної ефективності будівлі”. Це документ, в якому визначається клас енергетичної ефективності будівлі та інші додаткові корисні показники. В ньому вказується, наскільки будівля є енергоефективною, скільки затрат енергії буде споживати. Для прикладу, в Європі при купівлі-продажу чи оренді житла такий сертифікат додається до договору. В ньому детально вказано, скільки енергії буде споживати житло, і таким чином люди обирають яке житло буде більш вигідним.
У 2019 році, коли тільки стартувала програма сертифікатів з енергоаудиту, Компанія Adamson робила 15 % усіх сертифікатів в Україні. Компанія з Івано-Франківська мала такий показник на ринку. Ми були першими, хто почав з цим працювати.
Зараз в Україні, щоб сформувати такий сертифікат, потрібно провести ряд розрахунків згідно з чинним законодавством та нормативними документами та завантажити розрахунки для отримання сертифікату в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ).
Раніше ми проводили розрахунки в Excel. Це було досить складно, громіздко, потрібно було переносити дані з різних таблиць. Коли почали подавати перші сертифікати в такому форматі та проводились їх перевірки, один із наших сертифікатів її не пройшов. Там були помилки різного виду: некоректно перенесені дані з таблиць, помилки в розрахунку. Це було в 2019 році і саме мій сертифікат не пройшов перевірку. Я задумався, що з цим можна робити. Закордонні програми-аналоги працюють добре, але взагалі не підлаштовані під українські норми і вимоги. Конкуренти розробляли подібні продукти, але це теж виглядало застаріло і неефективно.
Більше інформації на сайті.
Втілюють проєкт “Нова економіка Івано-Франківська” спільно Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, інноваційний центр Promprylad.Renovation, урбаністична лабораторія METALAB, агенція економічного розвитку PPV Knowledge Networks та платформа Тепле Місто.