Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

#NEF “Ми будуємо “теплицю” зі сприятливим середовищем для росту нових продуктів” – архітекторка Мар’яна Баран

2024.01.16

        Під час Європейських днів досліджень та інноваційМар’яна Баран – архітекторка, менеджерка проєктів урбаністичної лабораторії METALAB, розповіла про продуктові воркшопи, а також про те, як виглядає зсередини технологія розробки нових продуктів та супровід підприємців в процесі. 

        Ділимося найцікавішим з виступу Мар’яни:

        – До повномасштабного вторгнення основний фокус лабораторії METALAB був спрямований  на роботу з міською спільнотою та просторами через події  різного формату: від фестивалів і ярмарок до подій на професійні теми для спільнот архітекторів, дизайнерів, урбаністів. Також ми розвиваємо проєкт відкритої майстерні –   мейкерспейсу “Парасолька”. Ми є частиною Промприладу. Для мене було відкриттям, що з перших днів війни Промприлад став точкою довіри для багатьох людей. Такі точки довіри є ключовими у спільнотах і містах. 

        – В проєкті Нова економіка Івано-Франківська, партнером якого є METALAB, лабораторія відповідає за напрям  сталого будівництва та розбудову інфраструктури мейкерспейсу. Основна мета — дати можливість людям з різними компетенціями працювати над розробками нових продуктів, дослідженням матеріалів та кооперуватися між собою.  Спочатку ми планували проводити формат дводенних воркшопів, пізніше побачили, що цей процес є довшим і тривалішим, це трохи схоже на формат інкубатора та окрім створення фізичного продукту ми залучаємо різного роду експертизу і консультації, яких не вистачає підприємцям.

        – Найчастіші теми, з якими зверталися підприємці до лабораторії – створення нових матеріалів. Є цікавий кейс розробки акустичних панелей з відходів текстильного виробництва. Важливим етапом таких воркшопів є формування точного технічного завдання Був запит на розробку 3D-моделей, в процесі зрозуміли, що потрібно йти далі, ніж просто новий дизайн, потрібна більша цінність нового продукту. На етапі формулювання технічного завдання вже залучається експертиза, яка допоможе оптимізувати ресурси в процесі розробки продукту.

        Більше інформації на сайті.

        Втілюють проєкт “Нова економіка Івано-Франківська” спільно Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, інноваційний центр  Promprylad.Renovation, урбаністична лабораторія METALAB, агенція економічного розвитку PPV Knowledge Networks та платформа Тепле Місто.