#NEF Як бізнес-компанія реалізовує науково-дослідницькі проєкти з Європейськими партнерами
Horizon Europe – це основна, діюча на даний момент, програма Європейського Союзу з фінансування досліджень та інновацій. Вона спрямована на боротьбу зі зміною клімату, сприяє досягненню Цілей сталого розвитку ООН та підвищує конкурентоспроможність і зростання Європейського Союзу. У програмі можуть брати участь юридичні особи з ЄС та асоційованих країн.
У 2015 році Україна стала асоційованим членом програми Horizon 2020, це надає українським учасникам рівні умови участі у інноваційних грантових проєктах з європейськими партнерами.
Horizon 2020 – це найбільша рамкова програма Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій з загальним бюджетом близько 80 млрд.євро, яка реалізовувалася в 2014-2020 роках. Івано-Франківська компанія Прикарпаттяобленерго взяла участь у двох проєктах в рамках грантових програм: eFORT (Horizon Europe) та ELECTRON (Horizon 2020).
Проєкт eFORT спрямований на посилення кібербезпеки, в рамках проєкту ELECTRON заплановано розробити систему підготовки та сертифікації енергетичного персоналу в сфері кібербезпеки. Андрій Грабчук, керівник відділу стратегічного планування та аудиту Прикарпаттяобленерго, розповів про участь компанії у науково-дослідницьких проєктах, що реалізовуються у рамках програм Horizon.
Важливо розуміти, як бізнес-компанії та наукові інституції можуть долучатись до участі у таких програмах.
Участь у науково-дослідницьких проєктах
Андрій, а що взагалі дає вашій компанії участь у таких науково-дослідницьких проєктах? Адже проєкти тривають по кілька років, це суттєвий ресурс команди і часу.
По перше, під час таких проєктів створюється певний кінцевий продукт, який буде корисним для нас. Фактично, в рамках проєктів, ми спільно з нашими партнерами працюємо над інноваційними способами вирішення наших власних потреб.
Консорціум кожного проєкту – а це часом понад 20 учасників з десятка країн Європи – усі працюють над створенням продуктів, якими можна користуватись і які з часом будуть мати комерційний потенціал. Під час цих проєктів ми проводимо дослідження, залучаючи партнерів: наукові інституції, університети, науково-дослідні інститути з різних країн Європи. Таким чином ми отримуємо результати проєкту у вигляді наукових досліджень на теми, які нам цікаві і корисні, створюються сервіси, технічні та програмні рішення які ми або вже використовуємо, або будемо використовувати. Тобто, в першу чергу це інноваційний продукт, який спрямований на посилення захищеності та стійкості електромереж компанії.
З іншої сторони, ми постійно в контакті з учасниками консорціуму. Таке спілкування завжди приводить до народження нових ідей, обміну досвідом. Окрім безпосередніх результатів проєкту є великий окремий бонус – мати доступ до інформації з місць, де твориться передова наука. Спілкуючись в рамках одного проєкту народжуються ідеї наступних. Доведений факт: коли ми перебуваємо в інноваційному середовищі, нові ідеї з’являються значно легше, ніж за його межами.
Більше інформації на сайті.
Європейські дні досліджень та інновацій в Івано-Франківську відбудуться в рамках проєкту «Нова економіка Івано-Франківська (NEF) – підтримка нових кластерів інноваційної економічної діяльності в Івано-Франківську», який фінансується Європейським Союзом в межах програми «Мери за економічне зростання». Втілюють проект “Нова економіка Івано-Франківська” спільно Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради,інноваційний центр Promprylad.Renovation, урбаністична лабораторія METALAB, агенція економічного розвитку PPV Knowledge Networks та платформа Тепле Місто.