#Part4CM Проєкт має на меті привернення уваги до проблеми зміни клімату та зменшення шкідливого впливу на навколишнє середовище
Проєкт «Партнерство Румунія-Україна для пом'якшення змін клімату» має на меті привернення уваги до проблеми зміни клімату та зменшення шкідливого впливу на навколишнє середовище, зокрема, завдяки переходу до застосування відновлюваних джерел енергії.
До 2030 року країни світу повинні утричі збільшитися глобальні інвестиції у відновлювану енергетику (ВДЕ) та припинити інвестиції у викопне паливо, щоб обмежити глобальне потепління до 1,5°C. Таким є ключовий висновок щорічного авторитетного «Огляду світової енергетики 2021» (World Energy Outlook, WEO), який 13 жовтня презентувало Міжнародне енергетичне агентство (International Energy Agency, IEA). Досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року потребує зупинення розвідки родовищ викопного палива й відмову від будівництва нових вугільних, газових та нафтових потужностей. Загалом, глобальні інвестиції у відновлювану енергетику (ВДЕ) повинні зрости більш ніж утричі до 2030 року, а розвинуті країни повинні повністю декарбонізувати електроенергію до 2035 року.
Слід зазначити, що WEO 2021 також враховує розвиток більш проблемних технологій, як-от уловлювання та зберігання вуглецю та стрімке збільшення ролі біоенергетики, яка має вищий потенціал для реалізації кліматично несталих проєктів. Проте використання сценарію 1,5°C, як основного стандарту з боку IEA, є вагомим кроком вперед.
Проєкт «Партнерство Румунія-Україна для пом’якшення зміни клімату» фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі «Румунія-Україна 2014-2020» ENI CBC Romania-Ukraine 2014-2020.