#Part4CM У рамках проєкту ми поширюємо інформацію для підвищення обізнаності, зокрема, про відновлювані джерела енергії
У рамках проєкту «Партнерство Румунія-Україна для пом’якшення зміни клімату» ми поширюємо інформацію для підвищення обізнаності, зокрема, про відновлювані джерела енергії та зменшення негативного впливу на навколишнє середовище. Що ж таке джерела відновлюваної енергії? Відновлювані джерела енергії – це відносно постійні чи циклічні потоки енергії, що пов’язані з існуванням Всесвіту, Сонячної системи й нашої планети.
Запаси нафти, газу й урану не безкінечні. Використання цих природних ресурсів погіршує екологію та загрожує всьому життю на Землі. На відміну від вуглеводних і атомних покладів, альтернативна енергетика майже безкінечна й безпечна у використанні.
До джерел відновлюваної енергії належать:
- Енергія води (течія річок, хвилі, припливи)
- Гео- та гідротермальні джерела
- Сонячне світло
- Вітер Також до переліку альтернативних джерел можна додати теплову й електричну енергію чи сировину, яку отримують від технологічних процесів на виробництві і в сільському господарстві:
- Газ із біомаси
- Паливо з перероблених рослинних залишків, спиртів, олій
- Метан після дегазації вугільних шахт
- Гази доменні й коксові
- Тепло з контурів охолодження механізмів
Як бачимо, відновлюваних джерел енергії багато, треба тільки навчитись її отримувати та раціонально використовувати.
Проєкт «Партнерство Румунія-Україна для пом’якшення зміни клімату» фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі «Румунія-Україна 2014-2020» ENI CBC Romania-Ukraine 2014-2020.