Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

#SRER Представники з Івано-Франківська взяли участь у тренінгу з підсилення спроможності громад

2024.03.29

     21-22 березня  начальник відділу залучення та супроводу інвестиційних проєктів Департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв'язків, туризму та промоцій  Євгеній Синоверський, головний спеціаліст відділу залучення та супроводу інвестиційних проєктів Департаменту Анастасія Бахір та головний спеціаліста відділу залучення  коштів міжнародної технічної допомоги та державних фондів Департаменту Анастасія Томин взявли участь у тренінгу з посилення спроможності громад у питаннях відновлення та розвитку економічного потенціалу.

    Окрім делегації з Івано-Франківська у тренінгу взяли участь представники 12 муніципалітетів України, котрі реалізують місцеві ініціативи в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER)».

    Проєкт SRER фінансується Урядом Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für International Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та впроваджується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні. Він фокусується на підтримці швидкого відновлення економіки громад, зокрема, через відбудову й покращення інфраструктури, що має важливе значення до розвитку бізнесу, насамперед — малого та середнього.

     Мета тренінгу — посилити спроможність місцевих посадових осіб та представників комунальних підприємств у формуванні партнерства між органами місцевого самоврядування, бізнес-спільнотою та громадським сектором, а також органами виконавчої влади. Таке партнерство стане потужною основою для побудови сприятливого бізнес-середовища та спільної проєктної діяльності.
  
     Тренінг став першою з шести подій, запланованих у межах комплексної навчальної програми,розробленої Асоціацією міст України у межах SRER. Успішне завершення цієї програми сприятиме зміцненню спроможності Івано-Франківська та розвитку потенціалу місцевої команди реалізувати проєкти з економічного відновлення у партнерстві з бізнесом та іншими зацікавленими сторонами.

     Мустафа Саіт-Аметов, керівник Програми регіонального розвитку UNDP в Україні: «Ця навчальна програма несе для учасників потрійну користь. По-перше, усі 12 громад, що долучилися до проєкту, згенерували свої ініціативи і зараз їх активно впроваджують. Їхня участь у навчальній програміприятиме успішному завершенню цих ініціатив, а отже — відновленню та подальшому розвиткугромад.
По-друге — це досвід, якого набувають муніципалітети у процесі реалізації проєкту.
Працюючи з UNDP вони отримують важливі знання та навички, які у майбутньому дозволять їм ініціювати та впроваджувати проєкти подібного масштабу та складності. І третє — допомагаючи муніципалітетам, досвіду набуває також й Асоціація міст України. Вона акумулює цей досвід і матиме можливість його масштабувати і поширити для допомоги іншим членам Асоціації».

     Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України, відзначив важливість втілення проєкту не лише для кожного із 12 муніципалітетів, які отримали змогу втілювати власні ініціативи, а й для економічного підсилення українських громад задля відновлення всієї України. Олександр Слобожан коротко анонсував складову Навчальної програми, яку розробила АМУ в рамках SRER,спрямовану на зміцнення спроможності громад.

     Під час свого виступу Виконавчий директор АМУ підкреслив цінність втілення місцевих ініціатива адже завдяки їх успішній реалізації ми отримаємо сформований алгоритм дій для реалізації подібних проєктів. Ці кращі практики АМУ буде реплікувати серед інших муніципалітетів України.

Фото: Дмитрій Корчак / UNDP