Департамент інвестиційної політики,
проєктів, міжнародних зв’язків,
туризму та промоцій міста
Івано-Франківської міської ради
Інновації Розвиток Інвестиції Туризм Бізнес Міжнародна співпраця ЄС Промоція Стратегія Ринок Торгівля Цінності Інтеграція Гранти Імідж Дипломатія Партнери Проєкти Можливості

Політика розвитку інновацій

2023.07.21

        У квітні 2023 р. був оприлюднений попередній варіант Стратегії розвитку екосистеми інновацій в Україні, підготовлений Civitta та робочою групою Мінцифри. Документ містить добрий аналіз поточної ситуації, але, на жаль, мало політик — конкретних пропозицій інтервенцій з чіткими інструментами та механікою впровадження, оцінкою необхідних ресурсів, з очікуваними результатами та впливом. Значно предметнішим є напрацювання CERP (Centre for Economic Research and Policy) в їхньому документі грудня 2022 р. — частині про Трансформацію українських наукових досліджень та розробок (хоча фокус аналізу політики дещо вужчий).

        У будь-якій політиці розвитку науки, інновацій та технологій важливо не забути ключового — ця політика має підтримувати агентів інновацій — конкретних науковців, інноваторів, дослідників, підприємців, бізнеси, наукові стартапи, менеджерів з розробки продуктів, закупівельників — всіх тих конкретних людей та бізнесів, задіяних в процесі інновацій. Політика не потрібна для консервації установ, “збільшення фінансування”, “підтримки стартапів” чи “хабів”, чи інших урочистих фраз. Політика розвитку інновацій не повинна фокусуватися виключно на певних галузях, — чи це військові технології, чи біотехнології, чи кібербезпека. Держава має право і може визначати пріоритети — або окремими програмами або більшою кількістю балів в оцінюванні. Ключове — відкритий доступ до підтримки для агентів інновацій, де б вони не базувались (географічно чи за типом організацій, чи дослідницьким напрямком), і на якій би стадії вони не перебували.

        Дізнатись більше можна за посиланням.