Результати впровадження проєкту STEM
Розвиток напрямку освіти — це те, що забезпечує успішність міста на довгі роки.
В Івано-Франківську підійшла до завершення реалізація проєкту "STEM освіта у професійних училищах та спеціалізованих школах" (2SOFT/1.1/23), що співфінансується в рамках Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.
Завдяки реалізації проєкту професійно-технічні училища міста поповнили свою матеріально-технічну базу сучасним і професійним обладнанням. Це дозволить їхнім студентам підвищити технічну обізнаність та стати більш конкурентоздатними.
- Для Вищого професійного училища №13 закуплено обладнання на суму 18,604 євро: випробувальні та вимірювальні пристрої і апарати; зварювальне обладнання; електротехнічне обладнання; причепи та напівпричепи.
- Для Вищого професійного училища №21 на суму 29,430 євро : металообробні верстати, а саме - гідравлічний прес; токарно-гвинторізний верстат; піскоструйний апарат; листогибочний ручний верстат, та інше;
- Для Івано-Франківського професійного політехнічного ліцею на загальну суму 29,901 євро: робоче місце оператора верстатів з ЧПК з верстатом ЧПК; електромеханічні ручні інструменти; верстати для свердління, розточування чи фрезерування;
Зокрема, в рамках даного проєкту відбулися серії навчальних курсів з підвищення кваліфікації педагогічних працівників ВПУ Івано-Франківська та ВПУ Румунії, чиї викладачі брали участь в навчанні онлайн (Вища технологічна школа м. Сігету Мармацієй; Педагогічна гімназія ім. Тараса Шевченка м. Сігету Мармацієй; Технологічна та сільськогосподарська вища школа ім. Алексіу Берінде, м. Сейні).
Впродовж навчань вчителі змогли ознайомитися з інноваційними технологіями, які зараз використовуються у дистанційному навчанні. Велика увага була приділена технологіям віртуальної та доповненої реальності, як важливим інструментам STEM-освіти, та таким, що покращують сприйняття інформації.
Важливою складовою проєкту стала співпраця між представниками бізнесу та викладачами професійно-технічних училищ шляхом проведення воркшопу на тему "Залучення бізнес-сектору до професійної-технічної освіти" та робочих зустрічей. Такі події поглиблюють співпрацю і дозволяють готувати студентів у відповідності до запитів місцевого бізнесу, що значно покращить ситуацію із працевлаштуванням.